امنیت دنیای اینترنت و تکنولوژی
هر چیزى زکاتى دارد و زکات دانش این است که آن را به اهلش بیاموزى.
اولین گام در امنیت اطلاعات :
عبارت‌های «امنیت شبکه» و «امنیت اطلاعات» اغلب به جای یگدیگر مورد استفاده قرار می گیرند. امنیت شبکه به طور کلی برای فراهم کردن امکان حفاظت از مرزهای یک سازمان در برابر نفوذگران (مانند هکرها) به کار می رود. با این حال، امنیت اطلاعات به صراحت بر روی محافظت از منابع اطلاعاتی در برابر حمله ویروس‌ها یا اشتباهات ساده توسط افراد درون سازمان متمرکز شده است و برای این منظور از تکنیک‌های جلوگیری از از دست رفتن داده‌ها (DLP) بهره می برد. یکی از این تکنیک ها، تقسیم بندی شبکه‌های بزرگ توسط مرزهای داخلی است.

rss

درباره ما
إنَّ لِکُلِّ شَیءٍ زکاةً، وزکاةُ العِلمِ أن یُعَلِّمَهُ أهلَهُ . هر چیزى زکاتى دارد و زکات دانش این است که آن را به اهلش بیاموزى . امام صادق علیه‏السلام
آمار و امكانات
تعداد بازدیدها :
افراد آنلاین :
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License.
[html] [/html]

Powered by WebGozar


آغاز ساخت برنامه تلویزیونی IT
ارسال شده توسط امین مقسومی در ساعت ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ

آغاز ساخت برنامه تلویزیونی IT

 

5 آذر 1388 - موبنا- مدیر کاربردهای فناوری اطلاعات شرکت سروش رسانه گفت: تولید برنامه تلویزیونی IT توسط شرکت سروش رسانه و شبکه دو سیما آغاز شده و پخش آن از ماه آینده آغاز می شود.

محمدعلی کریمی در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنا اظهار داشت: این برنامه با هدف ارتقاء فرهنگ جامعه نسبت به مزیت های فناوری اطلاعات و کمک به کاربردی تر شدن IT در زندگی مردم ایران تولید و پخش می شود.

وی افزود: قرار است برنامه تلویزیونی IT هفته ای یکبار از شبکه دو پخش شده و در صورت استقبال مخاطبان پخش آن به صورت روزانه ادامه یابد.

به گفته کریمی این برنامه رویکردی کاربردی دارد و همه شهروندان و هموطنان ، مخاطب آن به شمار می روند . در این برنامه به موضوع هایی چون بازی های رایانه ای ، بانکداری الکترونیک ، خدمات الکترونیکی دولت به مردم ، اپراتورهای تلفن همراه ، خدمات ارزش افزوده و بازار نرم افزار در کشور با هدف آشنایی بیشترمردم با ابعاد گوناگون این پدیده ها و نیز ضعف ها ، کمبودها و نگرانی های مصرف کنندگان در این زمینه ها پرداخته می شود.

این مقام مسوول در شرکت سروش رسانه گفت: جای چنین برنامه ای در سیما خالی است و امید است این شرکت و شبکه دو سیما بتوانند گام ارزنده ای در این حوزه بردارند.
...........................................
نظر نویسنده وبلاگ :
وقتی این خبر رو دیدم بسیار خوشحال شدم و از اینکه دیدم صدا و سیما می خواهد فقط یک قدم بردارد بسیار خرسند شدم . ولی چرا اینقدر دیر ؟ 
این برنامه باید خیلی وقت ها پیش شروع می شد . کشور ما که یک آزمایشگاه است و هرازگاهی چند برنامه رو تست می کنند ولی چرا در مورد کوتاهی کردند نمی دونم .
شب و روز دولت ها و کشور ها در مورد امنیت اطلاعات سخن به میان می آورند و برنامه های متنوعی در این زمینه پخش می کنند اما ما تازه می خواهیم در این مورد IT برنامه تولید کنیم و ببینیم جواب میده یا نه . !  جواب بده یا نده باید اجرایی بشه . اونم نه در هفته 1 بار بلکه چند بار . من نمی دونم چرا هر روز خدا آشپزی داریم ولی IT نداریم ؟
بسیاری از مشکلات موجود در جامعه با کاربردی شدن آی تی در جامعه از بین می روند . تست کردن لازم نیست . اجبار باید کرد. باید به زور بعضی از چیز ها را یاد داد  و فرهنگ سازی کرد .
دانش جویان بی سواد آی تی در کشور باید یاد بگیرند که اگر وارد رشته ای شدند در آن رشته متخصص شوند . آشپزی نیست که بگیم اشکالی نداره دست پخت نداره . انتظار ما از یک دانشجوی آی تی یا کامپیوتر بیش از این هاست . 
چند درصد دانشجویان ما در رشته خودشون متخصص هستند . بسیاری از مسائل پیش پا افتاده رو نمی تونند حل کنند. تا کی باید محتاج سایت های خارجی باشیم ؟ 
 چرا متخصصین ما صاحب نظر نیستند ؟