امنیت دنیای اینترنت و تکنولوژی
هر چیزى زکاتى دارد و زکات دانش این است که آن را به اهلش بیاموزى.
اولین گام در امنیت اطلاعات :
عبارت‌های «امنیت شبکه» و «امنیت اطلاعات» اغلب به جای یگدیگر مورد استفاده قرار می گیرند. امنیت شبکه به طور کلی برای فراهم کردن امکان حفاظت از مرزهای یک سازمان در برابر نفوذگران (مانند هکرها) به کار می رود. با این حال، امنیت اطلاعات به صراحت بر روی محافظت از منابع اطلاعاتی در برابر حمله ویروس‌ها یا اشتباهات ساده توسط افراد درون سازمان متمرکز شده است و برای این منظور از تکنیک‌های جلوگیری از از دست رفتن داده‌ها (DLP) بهره می برد. یکی از این تکنیک ها، تقسیم بندی شبکه‌های بزرگ توسط مرزهای داخلی است.

rss

درباره ما
إنَّ لِکُلِّ شَیءٍ زکاةً، وزکاةُ العِلمِ أن یُعَلِّمَهُ أهلَهُ . هر چیزى زکاتى دارد و زکات دانش این است که آن را به اهلش بیاموزى . امام صادق علیه‏السلام
آمار و امكانات
تعداد بازدیدها :
افراد آنلاین :
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License.
[html] [/html]

Powered by WebGozar


امنیت اطلاعات
ارسال شده توسط امین مقسومی در ساعت ٥:٢٧ ‎ب.ظ

با سلام مجدد .

دوستان عزیز من نمی دونم چرا مردم ما اینتقدر مغرورند (حتی خود من)‌ . اینقدر که سوالاتمان در ذهنمان باقی می ماند که همیشه یک فرد نادان باقی می مانیم .

دوستان سعی کنید در مورد امنیت اطلاعات کمی عمیقتر بنگریم . ببینید این رو فرض کنید که یک خودرو تهیه کرده اید. در گذشته تمام سعی شما بر تهیه خودرو بوده اما اکنون دیگر باید استفاده از خودرو رو یاد بگیرید. بعد از اینکه تونستید ازش استفاده کنید باید یاد بگیرید که اگر خراب شد تعمیرش کنید . متاسفانه ما ها در این تعمیرش موندیم .

اینترنت به مانند یک خودرو  پرسرعت خطرناک هستش که باید بتونید درست ازش استفاده کنید و الا ممکنه به بهای جونتون تموم بشه .

موقعیت زندگی در کشور ایران با موقعیت زندگی در کشوری اروپایی متفاوت است.

فقط و فقط این را در نظر داشته باشید که به هر کجا در اینترنت پا بزارید ، ردپای شما ثبت و ضبط میشه . بدونید که هیچ جا در امان نیستید. هر حرفی که در اینترنت می زنید فکر کنید که این حرف رو در مسجد و در کنار عموم مردم می زنید. از ما گفتن . به صرف اینکه نام وبلاگم در مورد امنیت هستش ، نمی تونم نگم.
امروز تو روزنامه همشهری (یا شاید کیهان) بود که دیدم نوشته یک نفر رو به ۵ ماه زندان و پنج میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کردند . جرمش هم این بوده که در سایت های اینترنتی حرف های بعضی از بزرگان رو تحریف می کرده ( شما فرض بگیرید فحش می داده)

فیلتر شکنی محفوظ بودن از دید دیگران نیست . در استفاده از فیلتر شکن ما فقط فیلتر شکن رو دور می زنیم  . کاری با آی پی خودمون نداریم . ار مخابرات بخواد بدونه شما کجا می رید و چکار می کنید خواهد فهمید .

یه راه است که اونم واقعا تست نکردم که ببینم آیا واقعا از دید دیگران محفوظیم یا نه و اون هم استفاده از VPN  هستش . اون رو هم تا مطمئن نشدید وارد بازار فحش و ناسزا در سایت های معتبر نشین.

سعی کنید در مواقع عادی هم از نرم افزاری مانند HIDE IP PLATINIUM  استفاده کنید .
لینک داونلود نرم افزار

سریالش رو خودتون در گوگل سرچ کنید.