امنیت دنیای اینترنت و تکنولوژی
هر چیزى زکاتى دارد و زکات دانش این است که آن را به اهلش بیاموزى.
اولین گام در امنیت اطلاعات :
عبارت‌های «امنیت شبکه» و «امنیت اطلاعات» اغلب به جای یگدیگر مورد استفاده قرار می گیرند. امنیت شبکه به طور کلی برای فراهم کردن امکان حفاظت از مرزهای یک سازمان در برابر نفوذگران (مانند هکرها) به کار می رود. با این حال، امنیت اطلاعات به صراحت بر روی محافظت از منابع اطلاعاتی در برابر حمله ویروس‌ها یا اشتباهات ساده توسط افراد درون سازمان متمرکز شده است و برای این منظور از تکنیک‌های جلوگیری از از دست رفتن داده‌ها (DLP) بهره می برد. یکی از این تکنیک ها، تقسیم بندی شبکه‌های بزرگ توسط مرزهای داخلی است.

rss

درباره ما
إنَّ لِکُلِّ شَیءٍ زکاةً، وزکاةُ العِلمِ أن یُعَلِّمَهُ أهلَهُ . هر چیزى زکاتى دارد و زکات دانش این است که آن را به اهلش بیاموزى . امام صادق علیه‏السلام
آمار و امكانات
تعداد بازدیدها :
افراد آنلاین :
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License.
[html] [/html]

Powered by WebGozar


معرفی سایت و یک آموزش
ارسال شده توسط امین مقسومی در ساعت ٦:۱٤ ‎ب.ظ

امروزه دیکشنری برای جوانان ایرانی که اهل اینترنت و تکنولوژی هستند یک اصل مهم به حساب می آید.

دیکشنری های آنلاین متاسفانه کمی سنگین هستند و برای رسیدن به جواب باید دقایقی منتظر بمانید و این امر از حوصله کم طاقت ما ایرانی ها خارج است.

من به شما یم سایت کم حجم معرفی می کنم که به کمک آن می توانید به راحتی به یک دیکشنری آنلاین دست پیدا کنید.

از خصوصیات این سایت این است که کد html مربوط به دیکشنری را در اختیار شما برای قراردادن در وبلاگ یا وب سایتتان محیا می کند (البته در 2 کلیک ساده)

کاربرانی که وبلاگ یا وب سایت ندارند به راحتی می توانند این کد ها را درون یک قالب html برای خود ذخیره کنند و در دستکتاپ خود قرار دهدند . بدین صورت هر بار که وارد اینترنت می شوند فقط کافی است که صفحه ای که خود ساخته اند را باز کنند .

من آموزش این کار رو برای شما آماده می کنم/.

ابتدا با کلیک راست در صفحه و انتخاب گزینه Newیک Notepad در دستکتاپ ایجاد کنید.

حال Notpad را باز کرده و کدهای زیر را در آن کپی کنید.

دقت داشته باشی احتمالا در وبلاگ من کد ها کمی قاطی شده باشند .اگر html بلد هستید می دانید که کدها بایستی به این صورت باشند مثلا <html> و در آخر کد

<html/> به این شکل وارد شود. بقیه قسمت ها مانند <body>.   دقت کنید ! متنی که در میان این دو  کد    <body/>     <body>  قرار می گیرند نمایش داده خواهد شد.

زبان html  زبان بسیار ساده ای است که برای هر کسی که وارد اینترنت می شود دانستنش از نان شب واجب تر است.خوب بعد از اینکه کد زیر را در یک صفحه Notpad وارد کردید به قسمت file   و بعد save as بروید حال با یک نام و پسوند html.  ذخیره کنید. دقت کنید فایل شما باید به صورت مثلا amin.html باشد. حال وارد اینترنت شده و صفحه ایجاد شده را باز کنید. شما یک دیکشنری آنلاین دارید.

 

 

<html>
<head> DIC AMIN</head>
<title>AMIN MAGHSOOMI</title>

<Body>


<script language="javascript" src="http://www.dicfa.ir/java.php?style=13&width=300"></script>


</body>

</html>

سایت ارائه دهنده کد دیکشنری سایت دیکفا می باشد

همین کد را در نظر بگیرید. دقت داشته باشید هر کدی را که در میان کدهای <Body>قرار دهید در صفحه شما نمایش داده می شود . به طور مثال شما می توانید کدهای زیر را قرار دهید که بوسیله آن آخرین اخبار آی تی را می توانید مشاهده کنید.

<!-- BEGIN IRITN Free Latest News Service -->
<script src=http://www.iritn.com/latestnews/iritnnews.js></script>
<!-- END IRITN Free Latest News Service -->

اکنون با ذخیره این صفحه شما هم یک دیکشنری آنلاین خواهید داشت و هم آخرین اخبار آی تی را .