امنیت دنیای اینترنت و تکنولوژی
هر چیزى زکاتى دارد و زکات دانش این است که آن را به اهلش بیاموزى.
اولین گام در امنیت اطلاعات :
عبارت‌های «امنیت شبکه» و «امنیت اطلاعات» اغلب به جای یگدیگر مورد استفاده قرار می گیرند. امنیت شبکه به طور کلی برای فراهم کردن امکان حفاظت از مرزهای یک سازمان در برابر نفوذگران (مانند هکرها) به کار می رود. با این حال، امنیت اطلاعات به صراحت بر روی محافظت از منابع اطلاعاتی در برابر حمله ویروس‌ها یا اشتباهات ساده توسط افراد درون سازمان متمرکز شده است و برای این منظور از تکنیک‌های جلوگیری از از دست رفتن داده‌ها (DLP) بهره می برد. یکی از این تکنیک ها، تقسیم بندی شبکه‌های بزرگ توسط مرزهای داخلی است.

rss

درباره ما
إنَّ لِکُلِّ شَیءٍ زکاةً، وزکاةُ العِلمِ أن یُعَلِّمَهُ أهلَهُ . هر چیزى زکاتى دارد و زکات دانش این است که آن را به اهلش بیاموزى . امام صادق علیه‏السلام
آمار و امكانات
تعداد بازدیدها :
افراد آنلاین :
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License.
[html] [/html]

Powered by WebGozar


معرفی یک سایت
ارسال شده توسط امین مقسومی در ساعت ۱٢:٥٦ ‎ق.ظ

دوستان عزیز ، امروزه با فراگیر شدن اینترنت و از آنجایی که همه ما مطلع هستیم در دنیایی زندگی می کنیم که تکنولوژی بر پایه اینترنت می باشد.

امروزه محاسبات شکل دیگری به خود گرفته است. محاسبات ابری.

درمورد محاسبات ابری یا همان مبحث Cloud Computing در هر سایتی و در هر مجله ای توضیحات کامل داده شده است. در سایت ما نیز در مورد این محاسبات کمی توضیح دادیم.

این بار هم به خاطر خانمم که الان پیشم نشسته توضیح می دم که ایشون هم مطلع بشن :

تکنولوژی محاسبات ابری : در این نوع محاسبات سعی بر این است تا محاسبات در طرف مقابل اینترنت شما ( سرور ) صورت گیرد . یعنی برنامه های حجیم در سرور نصب شده و ما فقط از طریق اینترنت این برنامه ها را اجرا کنیم. دیگر برای کار کردن با یک برنامه ویروس کش حجیم و قدرتمند نیاز به نصب نخواهیم داشت و به صورت آنلاین عمل ویروس کشی را انجام خواهیم داد . یک نمونه از این مثال سایت قدرتمند پاندا می باشد که ویروس کش خود را بر مبنای این تکنولوژی قابل استفاده ساخته است. نمونه دیگر سایت EyeOS.org می باشد که سیستم عاملی ساخته اند که شما می توانید در اینترنت و از این سایت دسترسی داشته باشید.
بدین صورت فرض کنید که شما سیستم عاملی مانند ویندوز در اینترنت دارید که تمام برنامه های دلخواه خود را بر روی این سیستم عامل نصب کرده اید. حال دیگر شما با تغییر سیستم عاملتان نگران نصب دوباره برنامه هایتان نمی باشید. حال دیگر جابجایی برای شما مفهومی ندارد و می توانید با سیستم عامل خود که در اینترنت سوار است از هر جایی کار کنید و پروژه خود را تکمیل کنید.

امروز می خوام سایت www.ebuddy.com را به شما معرفی کنم.

اگر چه سایت Ebuddy هدفش استفاده از تکنولوژی محاسبات ابری نیست ، اما راهی که در پیش گرفته است مطمئنا به مانند همان محاسبات ابری است.

با پیشرفت اینترنت چه نیازی به نصب برنامه های سنگین و بروزرسانی آنها را داریم ؟

چرا باید همیشه نگران آپدیت یاهو مسنجرمان باشیم ؟

وقتی سرعت اینترنت تا حدی است که ما می توانیم آنلاین همه این کار ها را انجام دهیم ، آیا نیازی به نصب داریم ؟

شما با ورود به سایت www.ebuddy.com می توانید پیام های خود را در سایت های گوناگون مانند یاهو , MSN , Facebook,AIM , ICQ.Myspace و غیره چک کنید.

ما از کدهای سایت ebuddy  در پستمان استفاده کرده ایم که شما می توانید از همان سرویس در این وبلاگ استفاده کنید .