امنیت دنیای اینترنت و تکنولوژی
هر چیزى زکاتى دارد و زکات دانش این است که آن را به اهلش بیاموزى.
اولین گام در امنیت اطلاعات :
عبارت‌های «امنیت شبکه» و «امنیت اطلاعات» اغلب به جای یگدیگر مورد استفاده قرار می گیرند. امنیت شبکه به طور کلی برای فراهم کردن امکان حفاظت از مرزهای یک سازمان در برابر نفوذگران (مانند هکرها) به کار می رود. با این حال، امنیت اطلاعات به صراحت بر روی محافظت از منابع اطلاعاتی در برابر حمله ویروس‌ها یا اشتباهات ساده توسط افراد درون سازمان متمرکز شده است و برای این منظور از تکنیک‌های جلوگیری از از دست رفتن داده‌ها (DLP) بهره می برد. یکی از این تکنیک ها، تقسیم بندی شبکه‌های بزرگ توسط مرزهای داخلی است.

rss

درباره ما
إنَّ لِکُلِّ شَیءٍ زکاةً، وزکاةُ العِلمِ أن یُعَلِّمَهُ أهلَهُ . هر چیزى زکاتى دارد و زکات دانش این است که آن را به اهلش بیاموزى . امام صادق علیه‏السلام
آمار و امكانات
تعداد بازدیدها :
افراد آنلاین :
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License.
[html] [/html]

Powered by WebGozar


نقد یک فیلم با عنوان هکر
ارسال شده توسط امین مقسومی در ساعت ٧:٤٠ ‎ب.ظ

LOGO

هکرها به بهشت نمی روند...

 

چند صباحی پیش وقتی تلویزیون رو باز کردم و به کانل 3 یه سری زدم دیدم فیلمی تحت موضوع سرقت از بانک توسط یک هکر دختر در حال نمایش است و نشستم و نگاه کردم.

حتما خیلی از شماها نشستین و تا آخر فیلم رو دیدین و کلی حساب رو این فیلم باز کردین و کلی حال کردین ولی من و خیلی ها اصلا حال نکردند و اما ...

 

بالاخره من نفهمیدم که این یک فیلم احساسی خانوادگی بود یا یک فیلم پلیسی یا استراتژی. من نمی دونم چرا وقتی یک فیلمی رو می سازند اصلا توجهی به ریزه کاری های فیلم نمی کنند.

چند نمونه از اشکالات فیلم :

تایپ چشم بسته هکر اون هم با سرعت نور و اون هم تحت شبکه .حالا نمی دونم سرعت اینترنت این هکر از نوع ماهواره ای بود یا نه . ولی یک نکته اینجاست که وقتی هکر اگر هم با هر برنامه ای کار کند ، در کل وقتی دستوری در برنامه نوشته می شود ، این دستور به سرور ارسال می شود و بعد از پردازش در سرور جواب به کامپیوتر هکر فرستاده می شود .من در شبکه های LAN نیز امتحان کرده ام و بدون چون و چرا تا پاسخ شنیدن جواب دستور (هرچقدر هم این شبکه و اینترنت پر سرعت باشد ) چند ثانیه ای طول می کشد. و اما در این فیلم سرعت ارسال هر 4 دستور و جواب شنیدن از سرور فکر کنم در حدود نیم ثانیه بود.

یک هکر همیشه یکی از دغدغه هایی که دارد صحیح وارد کردن یک دستور است.ولی در این فیلم دختر چنان با سرعت نور تایپ می کرد که انگار در حال بازی با گیم است.

یکی از صحنه هایی که من رو زیاد اذیت کرد وقتی بود که مانیتور هکر رو نشون می داد .در اون صحنه در یک برنامه ای یک سری دستور نوشته شده بود و هکر در حال پاک کردن دستورات بود و بعد از پاک کردن دستورات دوباره هکر رو نشون می داد که یعنی دستور رو ارسال کرد.یعنی هر موقع مانیتور هکر رو نشون داد هکر داشت دستور رو پاک می کرد.

در این فیلم پسری وجود داشت که خود هکر بود و به عنوان کمک به پلیش وارد کلانتری شد و برای ردیابی هکر کار خودش رو شروع کرد.که این پسر هکر نیز باز با دستورات تحت داس که باز دیدن تایپ این هکر خالی از لطف نبود کارش رو شروع کرد.

خلاصه بعد از هک کردن هکر بانک(دختره) ( هاهاها)و پیدا کرن پسورد بانک محل رو ترک کرد.آخرهای فیلم یکی از مأمورین کلانتری آدرس خونه تبهکار رو ( نه هکر رو ) با کامپیوتری که پسر هکر استفاده کرده بود پیدا کردند . من نمی دونم چطور ولی هرطوری بود دروغ بود.چون اینها فقط آدرس آی پی دختر هکر رو می تونستند گیر بیارند نه سردسته این باند رو . دختر و سردسته باند فقط از طریق تلفن همراه با هم در ارتباط بودند .

حالا چطور شد الله اعلم . در آخر هم پسر هکر که وقتی از جناب سرهنگ سوال کرد که چطوری آدرس خونه رو پیدا کردند ، جناب سرهنگ گفت : ما در بین نیروهامون افراد بی ادعا زیاد داریم جوون. آخه پاسخی نداشت که ( نه جون من بگو چطور شد!!)

اینجا بود که من به عقل مأمور کلانتری موجوده شک کردم.اینها چطور شد که آدرس آیپی دختر هکر رو از این پسر هکر که برای کمک به کلانتری آمده بود درخواست نکردند . اگر این مأمور اینقدر کاردرست بود چرا خودش دختر هکر رو هک نکرد. در کارهای اینچنینی ( یعنی وقتی کسی یه بانک هک می کنه ) نیاز نیست که پسورد سایت یا سرور بانک رو عوض کنی ،چون دردسر می شه .و فقط کافیه نفوذ کنی.

حالا گیرم که این هکر پسورد سرور بانک رو تغییر داد . دیگر برای پس گرفتن پسورد سرور نیازی به هک هکر ندارند.فقط کافی است از مسئول سرور  پسورد هک شده را درخواست کنند.

حرف آخر : آبروی تمام هکر ها و افراد عادی مثل من که کمی فرق سرور رو با کلاینت می دونست رو بردند . خلاصه در یک فیلم اینچنینی کمی باید تحقیق شود و هر طوری که دوست دارند فیلم نسازند.

چرا وقتی یک مجموعه طنز تحت عنوان بزنگاه پخش می شود ، هزار جور نقد و قسم و فحش و ناسزا که چرا در این طنز دکتر بشکون زد ؟؟؟؟ حالا خوبه طنز بود و الا مجوز پخش رو از این سریال می گرفتند.

حالا در این فیلم که عملکرد هکر رو به نوعی کاملا اشتباه به نمایش در می آورند کسی اعتراضی نمی کند . حداقل اسم فیلم را هکر نمی گذاشتید . نام انتخابی من برای این فیلم سینمایی ، پس از باران یا در سوگ فراق دوست می باشد.

منتظر نظرات شما هستیم