امنیت دنیای اینترنت و تکنولوژی
هر چیزى زکاتى دارد و زکات دانش این است که آن را به اهلش بیاموزى.
اولین گام در امنیت اطلاعات :
عبارت‌های «امنیت شبکه» و «امنیت اطلاعات» اغلب به جای یگدیگر مورد استفاده قرار می گیرند. امنیت شبکه به طور کلی برای فراهم کردن امکان حفاظت از مرزهای یک سازمان در برابر نفوذگران (مانند هکرها) به کار می رود. با این حال، امنیت اطلاعات به صراحت بر روی محافظت از منابع اطلاعاتی در برابر حمله ویروس‌ها یا اشتباهات ساده توسط افراد درون سازمان متمرکز شده است و برای این منظور از تکنیک‌های جلوگیری از از دست رفتن داده‌ها (DLP) بهره می برد. یکی از این تکنیک ها، تقسیم بندی شبکه‌های بزرگ توسط مرزهای داخلی است.

rss

درباره ما
إنَّ لِکُلِّ شَیءٍ زکاةً، وزکاةُ العِلمِ أن یُعَلِّمَهُ أهلَهُ . هر چیزى زکاتى دارد و زکات دانش این است که آن را به اهلش بیاموزى . امام صادق علیه‏السلام
آمار و امكانات
تعداد بازدیدها :
افراد آنلاین :
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License.
[html] [/html]

Powered by WebGozar


Microsoft Security Essentials
ارسال شده توسط امین مقسومی در ساعت ٢:٤٩ ‎ب.ظ

 

Microsoft Security Essentials

همه روزه شاهد پیشرفت نرم افزاری در دنیا هستم و رقابت تنگاتنگ در عرصه ویروس کش ها  را نیز در کنار این اخبار می بینیم . اما سهم کاربران از این همه رقابت و اخبار و بحث و بررسی چه می باشد ؟ کابر اینترنتی فقط خواستار این است که در اینترنت و استفاده از کامپیوتر راحت و آزاد و سریع باشد.

برای من به عنوان یک کابر اینترنتی فرقی ندارد که سهم هر کدام از این شرکت های تجاری بزرگ در زمینه ویروس یابی در جهان چقدر است . تنها این برای من مهم است که من از شر ویروس های اینترنتی در امان باشم.
شما هر آنتی ویروس و دیواره آتشی را می توانید انتخاب کنید . اما انتخاب شما باید بر اساس سلیقه و محبوبیت نباشد. در انتخاب آنتی ویروس سبکی و راحتی کار و تشخیص سریع و صحیح آنتی ویروس باید در نظر گرفته شود . متاسفانه با تبلیغات شرکت های نمایندگی هر آنتی ویروس ، کاربران سردرگم شده و نمی توانند تصمیم درستی در انتخاب آنتی ویروس بگیرند .

یکی دیگر از مشکلاتی که کابران با آن مواجه هستند آپدیت آنتی ویروس می باشد.


از آنجا که همه روزه بیش از ١٠٠ نوع ویروس در دنیا منتشر می شود ، داشتن آنتی ویروسی بروز و آپدیت شده حیاتی می باشد و نبود آن موجبات خسارت را بوجود خواهد آورد.

آپدیت ویروس کش به این معنی است که شما به صورت آنلاین یا آفلاین دیتا بیس ویروس کش خود را بروز نمایید ؛ یعنی لیست جدید ویروس هایی که در دنیا شناسایی می شود را به آنتی ویروس خود معرفی کنید تا از این به بعد آن ویروس ها را آنتی ویروس شما هم شناسایی کند.

آپدیت کردن نه تنها در آنتی ویروس بلکه در تمام نرم افزار هایی که شما در سیستم نصب می کند باید رعایت شود.
در واقع در آپدیت جدید هر نرم افزار ایراد های گذشته و شاید حفره هایی که در اینترنت باعث ورود هکر و یا ویروس مخرب می شود را تعمیر و بازسازی می کنند.به همین جهت اگر کاربری هستید که زیاد در اینترنت به گشت و گذار مشغولید حتما از آخرین ورژن هر نرم افزار استفاده کنید.

 

معرفی آنتی ویروس رایگان مایکروسافت :

Microsoft Security Essentials

این آنتی ویروس رایگان متعلق به بزرگترین شرکت نرم افزاری دنیا یعنی مایکروسافت می باشد.

از خصوصیات این نرم افزار می توان به سرعت اسکن سریع و قابل آپدیت بودن و رایگان بودن آن اشاره کرد.

از طرفی چون مایکروسافت بهتر از همه ایراد ها و حفره های ویندوز را می شناسد مطمئنا این آنتی ویروس بهتر می تواند راه های ورود ویروس را تشخیص دهد.بر روی آیکون داونلود در زیر کلیک کنید تا به صفحه داونلود آنتی ویروس مایکروسافت وارد شوید. و سپس روی گزینه داونلود در سایت مربوطه کلیک کنید.